Parafia Rzymskokatolicka p.w.Św. Faustyny w Helenowie

Kontakt

Ks. Marek Gradziński

Adres:
Boryny 8, 05-200 Helenów 

     (poczta: 05-200 Wołomin)

tel.:  665 405 100

 

faustynahelenow@gmail.com

 

REGON: 012650361
NIP: 125-091-04-65

ogłoszenia na XXVI Niedzielę zwykłą 2017 roku.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 października 2017

     Dziś naszą modlitwą i ofiarami do puszek po Mszy św. wspieramy ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku. Za każdy dar serdeczne Bóg zapłać.

     Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.15.

     Dziś spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców na Mszy o godz. 11.00. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam dziś na Mszę o godz. 18.00.

     Dziś w naszej parafii Święto Ziemniaka. Na konsumpcję i zakupy zapraszam po Mszy Św. o godz. 11.00. Ok. godz. 12.45 rozpocznie się występ zespołu MAZOWSZANIE. Bardzo dziękuję tym wszystkim osobom/rodzinom, które ofiarowały produkty, własnymi rękoma przygotowały wspaniałe potrawy i obsługiwały stoiska. Wszystkim zaangażowanym za ich czas, dary i trud z serca DZIĘKUJĘ! Składane ofiary przy tej okazji są przeznaczone na zapłacenie za prace kamieniarskie wykonane w prezbiterium naszego kościoła.
W czasie Święta Ziemniaka możemy też zapoznać się z ofertą firmy Foton Technik zajmującą się instalacjami fotowoltaicznymi produkującymi prąd ze słońca.

     We czwartek DZIEŃ ODPUSTU W NASZEJ PARAFIIUroczystość ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ (1905-1938), dziewicy, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Zapraszam na uroczystą Eucharystię o godz. 18.00, a po Niej PROCESJA (wewnątrz kościoła). O godz. 17.00 rozpoczniemy modlitwę różańcową i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam na tę uroczystą Mszę Świętą całą asystę liturgiczną i wszystkich Parafian. Msza Święta rano, o godz. 9.00.

     W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8 pojadę do chorych; od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu – możliwość adoracji i spowiedzi.

     W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, włączmy się w dzieło modlitewne Różaniec do granic. Wszystkich, którzy nie mogą pojechać na granice naszej Ojczyzny zapraszam do naszego kościoła na modlitwę różańcową o godz. 14.00 za Polskę i za świat – o polskie rodziny oraz pokój w naszym kraju i na całym świecie. Tego dnia nie będzie nabożeństwa o godz. 17.15.

     Zbiórka dla ministrantek i ministrantów w sobotę o godz. 10.00. Także w sobotę o 10.00 zapraszam dzieci na spotkanie scholi.

    W przyszłą niedzielę już po raz 17. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Św. Jana Pawła II. Zechciejmy złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Po Mszach będziemy zbierali na ten cel do puszek.

     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

     Rozpoczęliśmy działalność parafialnej kawiarenki. W niedziele po Mszach o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy do Sali Miłosierdzia Bożego na kawę, herbatę i ciasto. Ofiary składane w kawiarence przeznaczone są na potrzeby parafii. Wszystkich, którzy chcą pomóc
w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o osobisty kontakt z Panią Teresą Niewiarowską lub dzwoniąc na numer telefonu: 602 525 986

     Od jutra jest możliwość zamawiania intencji Mszy Św. Na przyszły rok. Można także składać kartki z imionami nazwiskami zmarłych na wypominki: JEDNORAZOWE (1 i 2 listopada), ROCZNE (Msza Święta w tej intencji w II Piątek miesiąca) i MSZĘ LISTOPADOWĄ (o godz. 18.00). Ze względu na nabożeństwo różańcowe zapraszam do kancelarii parafialnej od godz. 16.00.

W tym tygodniu patronują nam:
* wtorek – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
* środa - św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
* czwartek - św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

     Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów!

     Dzieci odbierają Ziarna od Pana Michała po Mszy Świętej. Dzieci z klasy 4 otrzymają obrazki z dzisiejszej niedzieli także od Pana Michała.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy i Gość Niedzielny.

     Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Siostry Faustyny

Msze święte

Niedziela:  9.00,  11.00  i  18.00.

 

W tygodniu:

Poniedziałek, Środa - Sobota: 18.00
Wtorek: 7.00    

(miesiące: V-VI-X-XI - godz.18.00)

 

Nabożeństwa:

* majowe i czerwcowe: po Mszy Świętej wieczornej;

* październikowe: godz.17.15.

 

Zapraszam do konfesjonału przed Mszami Świetymi,

a w środy od 17.00.

Kancelaria parafialna

JEST CZYNNA:

Poniedziałek, Czwartek i Piątek: godz. 17.00 - 17.30;

 

We wtorki – po Mszy porannej (do godz.8.30); 

V-VI, XI: godz. 17.00 - 17.30

 

We Środę - po Mszy Św. wieczornej (do godz. 19.30).

 

I-szy Piątek miesiąca: NIECZYNNA!

Budowa kościoła

Nr konta Parafii Św. Faustyny w Helenowie:

71 1240 6335 1111 0000 5134 6612