27 niedziela zwykła, 6/10/2024r.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

Spotkanie dla Rodziców dzieci z klas 3, w czasie którego Dzieci dostaną różańce, dziś, po Mszy św. o godz. 11.00.

Dziś w czasie wieczornego nabożeństwa przyrzeczenie złożą Rady parafialne: duszpasterska i ekonomiczna.

2. We wtorek nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

Uczniowie klas 1 szkół średnich, 2gi rok przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania, mają spotkanie w sobotę, 12.10, o godz. 10.00.

Uczniowie klas 8 i starsi, chcący rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania, mają spotkanie również w najbliższą sobotę, 12.10, o godz. 11.30.

3. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy”, „Gość niedzielny” i „Mały gość niedzielny” są na stoliku na końcu ławek.

5. Jeszcze raz składam podziękowanie za zaangażowanie w odpust Św. Faustyny w ubiegłą niedzielę.

Jest dla mnie wielką radością, że udało się powiesić obraz i tym samym rozpocząć dzieło przybliżania Miłosierdzia Bożego.

Niech Miłość Boża tworzy naszą wspólnotę na chwałę Bogu i ku pożytkowi ludziom.

6. Rozpoczął się październik.

Nabożeństwa różańcowe są w naszym kościele codziennie o 17.15.

We wtorki i czwartki różaniec prowadzą dzieci. Dzieci bardzo ładnie przychodzą w tym roku na różaniec – to duża zasługa Rodziców i Katechetów.

Dodatkowo męski różaniec prowadzony przez mężczyzn i polecany mężczyznom jest w czwartki, po pracy, tj. o 20.30. Zapraszam.

26 niedziela zwykła, 29/9/2024r

1. We wtorek nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

Rozpoczyna się październik, a z nim nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 17.15.

We wtorki i czwartki różaniec prowadzą dzieci.

W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny chorych. Od 16.30 adoracja Jezusa Eucharystycznego, o 17.15 różaniec i litania do Serca Pana Jezusa.

W Pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający Najświętszej Maryi Pannie o 17.15.

W sobotę przypada też liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej.

Spotkanie dla Rodziców dzieci z klas 3, w czasie którego Dzieci dostaną różańce, w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

2. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy”, „Gość niedzielny” i „Mały gość niedzielny” są na stoliku na końcu ławek.

4. Odpust Św. Faustyny.

Msza św. odpustowa o godz. 11.00. Po Mszy procesja wokół kościoła.

Po procesji zapraszam na odpustowe świętowanie.

Jest posiłek, a po nim można zagrać na loterii fantowej, można kupić cegiełkę na dalsze prace przy ołtarzu, są też do kupienia różańce, Dzienniczek Św. Faustyny, Pismo św. i inne.

Ok. 15.00 wylosujemy z kupionych fantów nagrodę główną.

Cały dochód zarówno z części kulinarnej jak i z loterii jest przeznaczony na dalsze prace przy ołtarzu.

Widzicie na ścianie w prezbiterium wymalowany obraz Jezusa Miłosiernego. Wykonała go Pani Grażyna Szczepańska, malarka.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w porządki wokół i w środku kościoła oraz za przygotowanie odpustu.

25 niedziela zwykła, 22/9/2024r

1. Zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusza Wojdy SAC dzisiaj, 22 września br., w parafiach Diecezji Warszawsko–Praskiej po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie powodzi.

Caritas Diecezji Warszawsko–Praskiej już przekazała transport darów rzeczowych (sucha żywność, środki chemiczne). Dziękuję z serca wszystkim, którzy nie przechodzą obojętnie obok cierpienia naszych Sióstr i Braci. Bp. Romuald Kamiński.

Przy drzwiach wyjściowych zbierane są ofiary na w/w cel.

Spotkanie dla Rodziców dzieci z klas 3, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11.00.

2. Zapraszam Rodziców chcących modlić się za swoje Dzieci Dziesiątką Różańca na spotkanie organizacyjno-formacyjne we wtorek, 24.9, po Mszy św. wieczornej.

Zapraszam na męski Różaniec w czwartek o 20.30. Modlitwa będzie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

3. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

5. W przyszłą niedzielę odpust Św. Faustyny.

Msza św. odpustowa o godz. 11.00.

Po Mszy procesja wokół kościoła. Zapraszam do uczestnictwa w strojach odświętnych: Legion Maryi, Koło Gospodyń, Stowarzyszenie i wszystkich

Proszę o przegotowanie i wzięcie różańca, feretronów, poduszek…

Służbę liturgiczną o uroczystą Mszę z okadzeniami – wszystko co godne, w odpowiednim porządku.

Po procesji Parafianie organizują odpustowe świętowanie. Będą 2 zupy Pani Iwonki – do wyboru, grill oraz koniecznie wyroby z ziemniaka: placki, frytki.

Będzie popcorn i oczywiście ciasto, o upieczenie którego teraz proszę. Proszę aby ciasto upiekli i przynieśli przed Mszą, do kawiarenki parafianie…

Jak widać będzie obiadowo – nie trzeba więc przygotowywać posiłku w domach. Konsumpcji będzie towarzyszyła muzyka.

Oprócz posiłku będzie można kupić cegiełki na budowę kościoła, będzie stoisko z religijnymi drobiazgami i loteria fantowa. Fanty przewidujemy po 30-40 zł (a wartość fantów z reguły przekracza tę kwotę). Na koniec wylosujemy tradycyjnie główną nagrodę – niespodziankę.

Cały dochód zarówno z części kulinarnej jak i z loterii jest przeznaczony na dalsze prace przy ołtarzu.

Przy tej okazji chcę już złożyć podziękowanie wszystkim za trud organizacyjny odpustu oraz za ofiary zarówno składane na tacę, jak i z cegiełek oraz wpłacane na konto. Bóg zapłać.

Ołtarz wraz z obrazem Jezusa Miłosiernego powinniśmy zdążyć wykonać do przyszłej niedzieli.

Jeszcze jedno ważne ogłoszenie. Żeby świętowanie się udało trzeba zrobić konieczne porządki wokół i w środku kościoła. Proszę o pomoc każdego kto może przyjść w sobotę. Zaczynamy o godz. 9.00. Im więcej osób przyjdzie, tym szybciej robota pójdzie.

24 niedziela zwykła, 15/9/2024r.

1. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kinga Jeznach, panna z parafii tutejszej i Hubert Sochacki, kawaler z parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie – zapowiedź druga.

Kto wie o przeszkodach między Narzeczonymi proszony jest o powiadomienie i tym w kancelarii parafialnej.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościoła Matki Bożej Pompejańskiej na warszawskim Tarchominie.

3. W tym tygodniu:

Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, we środę, 18.9.

Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę, 21.9.

4. Zbiórka skautów w przyszłą sobotę, 21 września, o godz. 12:00.

Spotkanie dla Rodziców dzieci z klas 3, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę, 22 września, po Mszy św. o godz. 11.00.

5. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

7. W najbliższych dniach zostanie powołana Parafialna rada duszpasterska i Parafialna rada ekonomiczna. Statuty naszej diecezji pozwalają powołać członków obu rad proboszczowi na podstawie własnego rozeznania i po zasięgnięciu opinii wiernych. Skład rady duszpasterskiej zostanie podany w ogłoszeniach parafialnych.

22 niedziela zwykła, 8/9/2024r.

1. Dziś 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy o Polakach, którzy walczyli o niepodległość Polski.

Spotkanie Kół Różańcowych dziś po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszam członków i wszystkich którzy chcą dołączyć do wspólnoty różańcowej.

Zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Opiekuńczy. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

2. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny.

Msza św. dla naszej SP w Czarnej, w poniedziałek, 2.9, o godz. 8.15. Zapraszam Dzieci, Rodziców, Dziadków, Nauczycieli.

Uwaga: w poniedziałek nie będzie Mszy o 7.00.

Dzieci będą miały pobłogosławione przybory szkolne w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00.

3. Jest szansa, że w naszej parafii powstanie skauting katolicki prowadzony przez organizację Wędrownicy.

Na zbiórki zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od sześciu lat. Skauting wspiera rozwój dzieci, buduje środowisko przyjaciół, a także prowadzi skautów do Pana Boga.

Zebranie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę, 8.9, po Mszy św. o 11:00.

Siostry Szensztackie zapraszają na odpust i rodzinny festyn w przyszłą niedzielę, 8.9. Impreza rozpocznie się Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej o godz. 11.00 w Otwocku-Świdrze. Szczegółowy program jest na plakacie w gablocie przed kościołem.

Również Siostry Loretanki zapraszają na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej do Loretto koło Urli. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

3. W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzę chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi od 16.30, różaniec i litania od 17.15.

W tym tygodniu również Pierwsza sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający zniewagi czynione Matce Bożej o 17.15.

4.Krzyż cmentarny został przewieziony na teren kościelny. Poddawany jest tu oczyszczeniu, konserwacji i malowaniu, Po zakończeniu czynności konserwatorskich krzyż wróci na nowe miejsce na cmentarzu.

5. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii..

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

6. 29.9 będziemy przeżywali odpust parafialny Św. Faustyny. Spotkanie organizacyjne dla osób chcących włączyć się w przygotowanie odpustu w najbliższy czwartek, 5.9, o godz. 19.00.

21 niedziela zwykła, 25/8/2024r.

1. Od poniedziałku wracamy już do porządku Mszy jak w ciągu roku.

Msze św. codziennie w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, odpust na Jasnej Górze, w poniedziałek, 26.8.

2. Spotkanie Kół Różańcowych w przyszłą niedzielę, 1 września, po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszam członków i wszystkich którzy chcą dołączyć do wspólnoty różańcowej.

Na spotkanie proszę o przyniesienie kawałka ciasta.

3. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii..

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

20 niedziela zwykła, 18/8/2024r

1. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.00 w środę, piątek i sobotę:

Święto Św. Bartłomieja, Apostoła, 24 sierpnia, w sobotę.

2. Diecezjalne dożynki w par. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia, rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00. Szczegóły w zaproszeniu na tablicy ogłoszeń.

3. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii..

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

19 niedziela zwykła, 11/8/2024r

1. W tym tygodniu Msza św. o godz. 7.00. będzie tylko w piątek.

Msze św. o godz. 18.00 codziennie.

Wyjątkiem jest czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu jest niedzielny porządek Mszy.

Po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 jak w każdy czwartek w ciągu roku.

W czasie każdej Mszy św., w święto Matki Bożej Zielnej, błogosławieństwo ziół i kwiatów.

2. Zbliża się 104. rocznica bitwy Warszawskiej 1920r.

Burmistrz Wołomina, Starosta Wołomiński, Burmistrz Kobyłki i Zielonki organizują obchody w Wołominie, Ossowie i Radzyminie.

Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

3. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii..

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

5. W ubiegłym tygodniu Idziemy i Gość niedzielny włączyły się w inicjatywę protestu wobec zmian w katechezie szkolnej.

Zmiany dotyczą:

– łączenia klas także w ramach różnych poziomów nauczania (np. pomiędzy 1-3, 4-6 itd.),

– wstawiania lekcji religii na pierwszej lub ostatniej godzinie lekcyjnej,

– zmniejszenia ilości lekcji z 2 do jednej tygodniowo,

niewliczania oceny z religii do średniej ocen i inne…

Myślę, że temat jest dość nagłośniony i znany.

Osoby, które chciałyby wesprzeć protest proszę o podpisanie list.

Są one wyłożone na stoliku z gazetami. Wpisujemy imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania i składamy podpis.

18 niedziela zwykła, 4/8/2024r

1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu:

Święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia, we wtorek.

Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, 9 sierpnia, w piątek.

Św. Św. Wawrzyńca, 10 sierpnia, w sobotę.

3. W tym tygodniu będą sprawowane wyłącznie Msze św. o godz. 18.00.

Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

3. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii..

4. Słowo Ks. Biskupa Ordynariusza nt. powołań.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

17 niedziela zwykła, 28/7/2024r

1. Dziękuję ojcu Michałowi Chacińskiemu, franciszkaninowi z Niepokalanowa, za dzisiejszą pomoc. Od dłuższego czasu mamy figurę tego świętego w naszym kościele, mam nadzieję że przybliżenie życia i działalności Św. Antoniego pomoże nam korzystać z pomocy tego Świętego na codzień.

2. 80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczcimy we czwartek. W godzinie W zabrzmią dzwony, a na wieczornej Mszy św. polecimy Bogu poległych Powstańców i ofiary cywilne Powstania. Chwała Bohaterom.

W tym tygodniu Msza św. o godz. 7.00 będzie odprawiana tylko w sobotę.

Będzie to Pierwsza sobota miesiąca – różaniec wynagradzający Najświętszej Maryi Pannie o godz. 17.15.

W Pierwszy piątek przed południem pojadę do chorych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od 16.30 zaś różaniec i litania do Serca Pana Jezusa o 17.15.

W tygodniu Msza św. o 18.00 będzie codziennie.

3. Cegiełki na budowę ołtarza są do nabywania w kancelarii..

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

5. Teraz odmówimy wspólnie modlitwę za kierowców. Kto chce poświęcić pojazd proszę po Mszy św. stanąć przy swoim aucie.