1 niedziela Wielkiego Postu, 26/2/2023r.

1. Dziś zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie. Jest to odpowiedź na apel Przewodniczącego KEP Abpa Stanisława Gądeckiego. Apel został wystosowany w pierwszą rocznicę agresji Rosji na Ukrainę. Treść apelu jest wywieszona na tablicy ogłoszeń.

2. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa – w piątki ok. 18.45 – po Mszy św. wieczornej,

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.15.

3. Zapraszamy na uroczyste otwarcie wyremontowanej Katedry warszawsko-praskiej i wernisaż 10 nowych obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych przez znakomitych malarzy współczesnych – poniedziałek 27 lutego, godz. 18.00 katedra warszawsko-praska, ul. Floriańska 2. Na wystawie będzie można zobaczyć współczesne obrazy wykonane według wizji zawartych w „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Wstęp wolny.

4. W piątek Pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzę chorych. Proszę zgłaszać po Mszy św. chorych, starszy, którzy chcą przystąpić do Sakramentów Świętych w Wielkim Poście.

5. W sobotę, która jest Pierwszą sobotą miesiąca, spotkanie Kółek Różańcowych w kawiarence o godz. 16.30. Różaniec wynagradzający Maryi zniewagi Jej Osoby, w kościele o godz. 17.15.

6. Informacje nt. rekolekcji dla KSM oraz dla osób zainteresowanych tą wspólnotą na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Idziemy i Gość niedzielny są dostępne na stoliku na końcu ławek.

8. W przyszłą niedzielę spotkanie z Kwestarzami o godz. 16.30 w kawiarence oraz Msza św. w intencji Kwestarzy i Ich najbliższych o godz. 18.00. Zapraszam.