11 niedziela zwykła, 18/6/2023.

1. Dziś gościmy Ks. Romana Rusinka, pallotyna, misjonarza. Ks. Roman zaangażowany jest w pomoc afrykańskim dzieciom poprzez „adopcję serca”.

Decyzją Episkopatu Polski Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie ponowiony w parafiach w całej Polsce w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, podczas wszystkich Mszy Świętych.

Do poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi wezwał wiernych na całym świecie Ojciec Święty Franciszek w marcu zeszłego roku, po agresji rosyjskiej na Ukrainę. Papież dokonał go podczas celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra 25 marca o godz. 17.00. W tym samym dniu odmówił tę samą modlitwę w Fatimie wysłannik papieski kard. Konrad Krajewski. W jedności z Ojcem Świętym Akt ponowili – zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – wierni Kościoła katolickiego w Polsce.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na utrzymanie parafii Św. Augustyna w sierra Leone w Afryce.

2. Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla uczniów SP w Czarnej w najbliższy czwartek, 22 czerwca, o godz. 8.15. Od godz. 8.00 dzieci będą mogły przystąpić do Sakramentu pokuty i pojednania.

3. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca, w najbliższą sobotę

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Idziemy i Gość niedzielny są dostępne na stoliku na końcu ławek.