27 niedziela zwykła, 8/10/2023.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która od 23 lat wspiera edukację niezamożnej młodzieży pochodzącej z małych miejscowości z całej Polski. Obecnie pomoc taką otrzymuje regularnie prawie 2000 dzieci i młodzieży.

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają poświęcone różańce po Mszy św. o godz. 11.00.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w październiku codziennie o godz. 17.15.

3. Spotkanie dla Młodzieży zapisanej w ubiegłym roku do Sakramentu Bierzmowania, obecnie z klas I, szkół średnich, w sobotę, 14 października, o godz. 10.00.

4. „Vademecum wyborczym katolika” jest wywieszone na tablicy przed kościołem. Są to wskazania, które w związku z najbliższymi wyborami kierują do nas Księża biskupi. Wskazania określają m.in. jakie sprawy należą do porządku moralnego i nie podlegają negocjacjom. Są to: życie ludzkie, prawa rodziny jako związku mężczyzny i kobiety do decydowania o wychowaniu i wykształceniu dzieci, wolność sumienia i wyznania i inne. Proszę o zapoznanie się.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

6. Jeszcze raz dziękuję Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w uświetnienie odpustu, który przeżywaliśmy w naszej parafii tydzień temu. Bóg zapłać.