3 niedziela Wielkiego Postu, 12/3/2023r.

1. Oświadczenie przewodniczącego KEP w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły.

Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły.

Na Mszę św. w int. Rodzin zaprasza Starosta Wołomiński Adam Lubiak. Msza odprawiona będzie 18 marca, w sobotę, w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 14.00. Po Mszy zapalone zostaną znicze pod pomnikiem Ojca św. Jana Pawła II. (szczegóły na tablicy ogłoszeń)

2. Spotkanie z Rodzicami Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w czwartek, 16 marca, po Mszy św. wieczornej w kawiarence.

3. Spotkanie Młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania w najbliższa sobotę, 18 marca, o godz. 10.00 w kawiarence.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Idziemy i Gość niedzielny są dostępne na stoliku na końcu ławek.

5. W tym tygodniu pomalowana została kruchta.

Krzyż w kruchcie powieszony został w takim miejscu, żeby łatwiejsze było ucałowanie Go przy wchodzeniu. Zakupiłem nowe kropielnice. Pozostało jeszcze zamontowanie i podłączenie głośnika.

…w związku z tym…

6. Rozpoczynają swoją posługę dla parafii Kwestarze.

Będą Oni zbierać, podobnie jak w ubiegłych latach, dobrowolne ofiary na prace w kościele i wokół niego.

Pierwszą pilną pracą będzie wzmocnienie na cmentarzu ogrodzenia od strony lasu. Prace te, wraz z kupnem materiału, generują spory koszt, dlatego za wszelkie ofiary składane kwestarzom czy na tacę lub wpłacane na konto – serdecznie dziękuję, Bóg zapłać.