30 niedziela zwykła, 29/10/2023.

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Jakub Kamil Pawłowski, kawaler z par. Błogosławionych Męczenników Podlaskich z Tłuszcza i Magda Anna Radomska, panna z par. tutejszej – zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest do powiadomienia Ks. Proboszcza.

2. Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, w środę. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. O 9.00 Msza zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, o 11.00 Msza zborowa za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych ok. godz. 12.15. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

3. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada, w czwartek.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych o godz. 9.00, po Mszy procesja z modlitwą za zmarłych po kościele, Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych o godz. 18.00.

4. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.

6. Oratorium Jozefa Haydna w wykonaniu orkiestry symfonicznej mogliśmy wysłuchać wczoraj w naszym kościele. Dziękuję Panu Michałowi za wszelką pomoc i również za pomoc Paniom, które obsługiwały kawiarenkę.

7. Za tydzień zapraszam Dzieci przebrane za swoich ulubionych Świętych na Mszę o godz. 11.00. Po Mszy, w kawiarence, można będzie zaprezentować swoje przebranie i opowiedzieć o świętym, którego wybrałyście.