I Niedziela Adwentu 2 grudnia 2018

Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca. To nabożeństwo jest znakiem radości z tego, że Jezus jest obecny w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele. Zapraszam całą asystę procesyjną do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.

Kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie dziś o godz. 19.00 w kawiarence.

Od dziś możemy nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Znajdują się one na stoliku przy gazetach.

Zapraszamy na Msze Święte roratnie ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 6.45. Przynieśmy lampiony lub świece, a dzieci zbierają się przy chrzcielnicy i uczestniczą w procesji na wejście. Dzieci po roratach zapraszamy do kawiarenki na poczęstunek.

Piątego dnia każdego miesiąca (w najbliższą środę) chcemy Pana Boga uwielbiać za naszą Patronkę św. Siostrę Faustynę modląc się przez Jej przyczynę i oddając cześć Jej Relikwiom.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 8.00 pojadę do chorych; o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu – możliwość spowiedzi i adoracji.

W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej. Od godz. 12.00 do 13.00 przeżywamy na życzenie Maryi godzinę łaski dla całego świata. Zapraszam na modlitwę do kościoła. Jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła może w tym czasie modlić się w domu lub tam gdzie przebywa.

W niedzielę 9 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i wtorek nauki będą głoszone na Mszach o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. Spowiadamy 30 minut przed Mszami. Zachęcam do skorzystania z tego szczególnego daru duchowego.

W przyszłą niedzielę spodziewamy się wyjątkowego Gościa na Mszy o godz. 11.00. Na spotkanie z Nim zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci.

Opłatki na stół wigilijny, dziś poświęcone, przyniesie do naszych domów nasz Organista, Pan Michał według porządku wywieszonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Przyszła niedziela jest dniem pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Będziemy wspierać nasze siostry i braci modlitwą i darem materialnym złożonym do puszek.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami albo o osobisty kontakt z Panią Teresą Niewiarowską lub dzwoniąc na numer telefonu: 602 525 986

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy i Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Siostry Faustyny