I Niedziela Adwentu, 28 listopada 2021

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

Od dziś do niedzieli 12 grudnia zbieramy dary dla będących w potrzebie osób/rodzin z naszej parafii. Mogą to być produkty spożywcze o dłuższym terminie do spożycia, a także chemia gospodarcza.

Rekolekcje adwentowe odprawimy 12, 13 i 14 grudnia.

Od dziś można kupić świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Zapraszam dzieci komunijne z rodzicami na Mszę św. dziś o godz. 11.00 a po niej na spotkanie w kościele.

Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie dziś po Mszy wieczornej w kawiarence.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 8.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie takiej potrzeby. O godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu – możliwość spowiedzi i adoracji.

Zapraszam na nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 17.15 a po nim na Mszę o godz. 18.00.

Zapraszam na nabożeństwo dziękczynne za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Po nabożeństwie do Mszy wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy.

W przyszłą niedzielę wspieramy Kościół na Wschodzie ofiarami złożonymi po Mszach do puszek.

W przyszłą niedzielę spodziewamy się wyjątkowego Gościa na Mszy o godz. 11.00. Na spotkanie z Nim zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci.

Opłatki na stół wigilijny, dziś poświęcone, przyniesie do naszych domów nasz Organista, Pan Michał według porządku wywieszonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Otrzymaliśmy dla naszego kościoła obraz św. Cecylii namalowany przez panią Reginę Dmowską pracującą jako konserwator malarstwa na zamku królewskim w Warszawie. Pani Regina jest także autorką obrazu Matki Bożej znajdującego się w głównym ołtarzu w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Obraz św. Cecylii jako patronki muzyki kościelnej zawiśnie na chórze, nad wejściem do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać Rodzinie z naszej parafii, która ufundowała ten obraz i jego Autorce za piękny dar.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

– piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

– sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.