II niedziela adwentu, 10/12/2023

1. Roraty od poniedziałku do soboty o 6.45.

Po roratach dla dzieci bułka i gorący napój w kawiarence.

2. Spotkanie uczniów klas 8 i starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania, w sobotę, 16.12., o 10.00.

W dniu wczorajszym odbyło się pierwsze z dwóch spotkań w ramach projektu: „Nie daj się nałogom, bądź po prostu sobą”, który zakłada organizację wykładów i warsztatów w zakresie profilaktyki uzależnień. Na zorganizowanie warsztatów parafia uzyskała dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł ze środków Gminy Wołomin.

W ramach projektu w przyszłą sobotę spotkanie uczniów kl. 8 o godz. 10.00, natomiast starsi uczniowie oraz dorośli, którzy chcieliby się przeszkolić w zakresie udzielania pierwszej pomocy zapraszam do dołączenia do grupy o godz. 11.00. Zajęcia poprowadzi profesjonalny ratownik medycznym. Na zakończenie warsztatów uczestnikom zostaną wręczone upominki, będzie też można posilić się ciepłym obiadem. Zapraszam.

Prace wykonane przez dzieci w ubiegły piątek są do odbioru w kawiarence po Mszy św. o 9.00 i 11.00.

3. Przed tabernakulum ustawione są nowe figury do szopki betlejemskiej, które możemy mieć w naszej parafii. Figury są duże – najwięksi są królowie – mają ponad metr wysokości. Figury są ręcznie malowane – zwracają uwagę użyte do ozdobienia postaci ładne kolory.

4. Ustawianie i strojenie choinek oraz ozdabianie kościoła na Święta w najbliższą sobotę, 16.12, od godz. 9.00. Bardzo proszę Parafian o 2 godziny sprawnej pracy.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.