II Niedziela Adwentu, 6 grudnia 2020

Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

Zapraszamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami, od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Możemy też uczestniczyć w Roratach przez transmisję internetową na naszej parafialnej stronie.

W niedziele Adwentu zapraszam na spotkanie z Jezusem  w Najświętszym Sakramencie od godz. 15.00 do 17.00. W tym czasie jest możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Św.

Dziś zapraszam na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00 z adoracją Najśw. Sakramentu do 17.50.

We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godzinie 6.45. Zapraszamy do kościoła na modlitwę od godz. 12.00 do 13.00. Maryja przekazała to życzenie objawiając się Pierinie Gilli w Montichiari-Fontanelle w 1947r. „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia  w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

W piątek 11 grudnia o godz. 17.30 przyjmiemy w naszym kościele obraz Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski, który pozostanie u nas do 23 grudnia. Prawie dwutygodniowy pobyt obrazu Matki Bożej Łaskawej daje możliwość by wielu z nas osobiście spotkało się z Maryją i powierzyło Jej swoje sprawy. W piątek po Mszy wieczornej pomodlimy się różańcem i Apelem Jasnogórskim. W sobotę 12 grudnia zapraszam do modlitwy wspólnej i indywidualnej od 15.00 do 21.00. W niedzielę 13 grudnia o godz. 16.30, pani Ewa Storożyńska opowie nam o obrazie Matki Bożej Łaskawej, dziejach kultu i łaskach. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, której jest współautorką.

W tym roku pan Michał – Organista nie będzie roznosił opłatków do naszych domów. Można je nabywać u pana Michała w kościele po Mszach św.

Zachęcam do kupowania świec Caritas na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób dlatego Msze św. są transmitowane na naszej stronie internetowej.

Zachęcam do przyjmowania sakramentów pojednania i Komunii św. Jeśli  nie możemy tego uczynić w niedzielę lub w tygodniu pół godziny przed Mszą, to można umówić się indywidualnie dzwoniąc na numer telefonu 665 405 100.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

– w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.