II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 3 stycznia 2021

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

Dziś o godz. 17.00 zapraszam na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

We wtorek 5 stycznia Msza św. o św. Faustynie i błogosławieństwo Jej relikwiami.

W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.

Na stoliku za ławkami znajdują się śpiewniki, korony i gazety, od Fundacji „Orszak Trzech Króli”, które mogą pomóc w przeżywaniu uroczystości Objawienia Pańskiego w naszych rodzinach. Zachęcam do wzięcia tych rzeczy a dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji przekażemy Fundacji na dalszą działalność.

Od najbliższego czwartku zapraszam na spotkania z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie po Mszy do godz. 21.00. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi lub rozmowy.

W związku z tym, że w najbliższym czasie nie będzie odwiedzin duszpasterskich, Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w styczniu o zwykłej porze czyli o godz. 18.00 tylko we wtorek o godz. 7.00.

Zamiast tradycyjnej kolędy będę sprawować dodatkowe Msze św. w intencjach mieszkańców naszej parafii, które ze względu na ograniczenia rządowe rozpoczniemy 18 stycznia. Będę zapraszać na konkretny dzień i godzinę mieszkańców poszczególnych ulic do udziału we Mszy świętej a następnie do zebrania w domu członków rodziny na wspólną modlitwę połączoną z błogosławieństwem domu i poświęceniem go przez prowadzącego modlitwę. W przyszłą niedzielę podam porządek tych Mszy św.

Także w przyszłą niedzielę przedstawię sprawozdanie finansowe naszej parafii za 2020 rok.

Ojciec św. Franciszek ogłosił rok 2021 rokiem św. Józefa, dlatego szczególnie zapraszam do udziału w nowennie do ziemskiego Opiekuna Jezusa w poniedziałki o godz. 18.00. Na Mszy św., w czasie kazania będziemy poznawali Jego Osobę i działanie w Kościele.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób dlatego Msze św. są transmitowane na naszej stronie internetowej.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.