II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 5 stycznia 2020

W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na misje. Jutro po Mszy o godz. 11.00 zapraszamy na koncert kolęd. Jeden wykonawca śpiewa jedną kolędę. Zgłoszenia chętnych w tym tygodniu do Pana Michała.

Dziś o godz. 17.00 zapraszam na dziękczynne nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

Zapraszamy na koncert kolęd dziś o godz. 19.00 w kościele św. o. Pio w Zagościńcu.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Dzieci komunijne z rodzicami zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 a po niej na spotkanie w kościele. Nie będzie spotkania dla rodziców we środę 8 stycznia o godz. 19.00.

Kandydaci do bierzmowania maja spotkanie w niedzielę 12 stycznia po Mszy wieczornej w kawiarence.

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej a także na naszej stronie internetowej.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub pomoc w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami.

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

        Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.