II Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2022

Rozpoczęliśmy rekolekcje wiekopostne, które prowadzi ks. Karol Wejda. Otoczmy rekolekcjonistę i spowiedników naszą modlitwą aby byli dla nas skutecznymi narzędziami łaski Bożej. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą w poniedziałek, wtorek i środę w czasie Mszy o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. Rekolekcje szkolne będą w poniedziałek i wtorek w następującym porządku: kl. 0 – 2, godz. 8.30; kl. 3 – 5, godz. 11.30; kl. 6 – 8, godz. 12.45. Sakrament spowiedzi będzie sprawowany pół godziny przed Mszą św.

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. możemy złożyć do puszek ofiarę na ten cel.

Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich.

Trwamy w nowennie do św. Józefa przed Jego uroczystością przypadającą 19 marca. Modlitwy nowennowe odmawiamy po Mszy św.

Zapraszamy na Drogę Krzyżowa w piątek o godz. 18.45 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

Zachęcamy do kupowania świec wielkanocnych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej diecezji obejmującą osoby chore, niepełnosprawne, bezdomne, dzieci i młodzież, seniorów. Na stoliku znajdują się też skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

Zapraszamy na wielkopostny koncert „Stabat Mater” w niedzielę 27 marca o godz. 12.00 w naszym kościele.

W naszym domu parafialnym zamieszkało 18 gości z Ukrainy. Życzymy im dobrego pobytu u nas. Wszelkie formy pomocy dla nich proszę konsultować przez grupę na messengerze „Uchodźcy w kaplicy”. Wiem, że wielu parafian przyjęło już Gości z Ukrainy w swoich domach. Bardzo proszę te osoby o kontakt dla skoordynowania pomocy na terenie naszej parafii.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.