II Niedziela zwykła, 16 stycznia 2022

Dziś nasza parafia przeżywa wizytę kanoniczną naszego Pasterza, Bpa Romualda Kamińskiego. Niech to wydarzenie umacnia nas w rozumieniu i przeżywaniu tajemnicy Kościoła. Otoczmy Bpa Romualda serdeczną modlitwą, wypraszając błog. Boże, asystencję Ducha Św. i opiekę Matki Bożej Zwycięskiej w Jego posłudze dla naszej diecezji i Kościoła Powszechnego. Pamiętajmy też, że w najbliższy czwartek, 20 stycznia, przypada 4 r. ingresu Bpa Romualda i dziękujmy Panu Bogu za wszelkie dobro jakie w tym czasie dokonało się w naszej diecezji.

Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta intencja będzie szczególnie obecna w naszych modlitwach. Pomyślmy też co sami możemy zrobić dla jedności w rodzinach, parafii, społeczności lokalnej.

W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

We czwartek zapraszam na modlitwę w ciszy przed Najśw. Sakramentem po Mszy św. do godz. 21.00 a także na Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Istnieje możliwość odwiedzin kolędowych na indywidualne zaproszenie, które można składać do skrzynki na stoliku z gazetami. Na zaproszeniu proszę podać nazwisko, adres i telefon kontaktowy.

 W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.