III Niedziela Adwentu, 12 grudnia 2021

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

Rozpoczynamy rekolekcje, które prowadzi o. Andrzej Mikuć, redemptorysta. W poniedziałek i wtorek nauki będą głoszone na Mszach o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. Spowiadamy 30 minut przed Mszami.

Dziś także rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

Zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie we środę o godz. 19.00 w kościele a w przyszłą niedzielę razem z dziećmi na Mszę o godz. 11.00 i krótkie spotkanie po Mszy.

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 pobłogosławię figurki Dzieciatka Jezus do domowych szopek. Zachęcam, żeby dekoracją świąteczną naszych domów były nie tylko choinki ale także szopki, które co roku można powiększać i ubogacać.

Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

Zapraszamy serdecznie na Msze Święte roratne od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

Zachęcam do nabywania świec Caritas na stół wigilijny. Dochód ze świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Osoby chcące praktykować chrześcijańską, bezinteresowną życzliwość wobec potrzebujących zapraszam do powstającej Caritas parafialnej. Proszę o zgłaszanie się chętnych do włączenia się w to dzieło.

W sobotę 18 grudnia chcemy ustawić i ustroić choinki w kościele. Zapraszamy do pomocy o godz. 9.00.

Opłatki na stół wigilijny przyniesie do naszych domów nasz Organista, Pan Michał według porządku wywieszonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła. Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.

PLAN ROZNOSZENIA OPŁATKÓW W PARAFII ŚW FAUSTYNY W HELENOWIE  2021

Piątek

17.12.2021

Od godz. 16.00

 

Nowinki (całe)

Sobota

18.12.2021

Od godz. 12.00

 

Czarna ul. Dobra i Witosa

Poniedziałek

20.12.2021

Od godz. 16.00

 

Helenów i Czarna ul. Boryny

Opłatki roznosi organista Michał Antczak