III Niedziela Wielkanocna, 26 kwietnia 2020

Dziś obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w kościele mogą przebywać jednocześnie 42 osoby dlatego kościół będzie dziś też otwarty na indywidualna modlitwę z możliwością spowiedzi i komunii św. od godz. 15.00 do 17.00. Codziennie można też uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej na naszej stronie internetowej.

We czwartek będziemy sprawowali Mszę św. za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.

Od piątku 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W maju Msze św. we wtorki będą o godz. 18.00. Nie można na razie organizować i uczestniczyć w modlitwach przy kapliczkach, ale prosimy, by je ozdobić kwiatami.

W piątek, 1 maja, przypada wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. O godz. 16.30 rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi. W I piątek maja nie będzie jeszcze odwiedzin u chorych. Ze względu na świąteczny charakter najbliższego piątku,  Biskup Diecezji Romuald Kamiński udziela wszystkim przebywającym na terenie diecezji dyspensy od postu.

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 a różaniec o godz. 20.30 w domach.

Dziękuję za ofiary złożone na kościół w formie wpłat na konto parafialne lub osobiście. Do czasu zniesienia ograniczeń związanych z epidemią nie będzie zbiórek przeprowadzanych przez Kwestarzy.

Zapraszam do codziennego różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc  i łaskę nawrócenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.

2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.

Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełni nasze serca pokojem, obdarzy obfitym błogosławieństwem i zdrowiem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.