III Niedziela Wielkiego Postu, 20 marca 2022

Za nami rekolekcje wielkopostne. Rozważajmy to co usłyszeliśmy realizując osobistą drogę nawracania się. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do ich przeprowadzenia a szczególnie rodzicom i nauczycielom za towarzyszenie dzieciom.

W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Na stoliku z gazetami znajdują się formularze dla osób pragnących włączyć się w tę modlitwę. Należy je dzisiaj pobrać i wypełnione przynieść na Mszę św. w piątek.

W dniu 25 marca Ojciec św. Franciszek zawierzy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z Ojcem św. w naszym kościele o godz. 17.00 wspólnie odmówimy Akt Poświęcenia a następnie przed Najśw. Sakramentem do Mszy św. będziemy modlić się różańcem za Rosję i Ukrainę.

Zapraszam do modlitwy różańcowej o pokój dla świata w dni powszednie poza wtorkiem o godz. 17.30 w kościele. Od poniedziałku, zgodnie z prośbą ks. Bpa, będziemy się modlić przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów.

Droga Krzyżowa w najbliższy piątek, z racji uroczystości, będzie o godz. 19.00

Zapraszamy na wielkopostny koncert „Stabat Mater” w niedzielę 27 marca o godz. 12.00 w naszym kościele.

Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY, GOŚĆ NIEDZIELNY i MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.