III Niedziela Wielkiego Postu, 7 marca 2021

Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

Zapraszam Kwestarzy na spotkanie dziś o godz. 16.30 w sali na zapleczu kościoła.

Zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie w dziś o godz. 19.00 w kościele.

We środę 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Józefa przed Jego uroczystością przypadającą 19 marca. Nowennę będziemy odprawiać po Mszy św.

Odpowiadając na prośbę papieża Franciszka „Dzień pojednania się z Bogiem – 24 godziny dla Pana”, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek po Drodze Krzyżowej do godz. 21.00 i w sobotę od godz. 15.00 do 21.00 z przerwą na Mszę o godz. 18.00. W tym czasie będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.

W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności i wspierania papieża Franciszka.

W piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 18.45. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszam do udziału w nabożeństwie do św. Józefa w poniedziałki o godz. 18.00.

We czwartek zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu po Mszy do godz. 21.00. W tym czasie jest możliwość spowiedzi lub rozmowy.

Rekolekcje parafialne będą od 21 do 24 marca. Poprowadzi je paulin o. Marek Tomczyk z klasztoru w Warszawie. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas na przygotowanie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Zachęcam do nabywania w świec wielkanocnych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe diecezjalnej Caritas, czyli na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej diecezji obejmującą osoby chore, niepełnosprawne, bezdomne, dzieci i młodzież, seniorów. Świece znajdują się na stoliku za ławkami.

Jeśli możemy przyjść z pomocą naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej, to do niedzieli 28 marca proszę przynosić do kościoła artykuły żywnościowe oraz środki czystości i higieny.

W czwartek, 4 marca zmarł nagle ś. p. ks. prał. Jan Andrzejewski były proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Kobyłce. Uroczystości pogrzebowe będą odbędą się w Parafii Świętej Trójcy w Kobyłce według następującego porządku: w niedzielę: 7 marca: o godz. 19.00 Msza święta żałobna dla Dekanatu Kobyłka; w poniedziałek, 8 marca o godz. 11.00 Msza święta pogrzebowa. Po Eucharystii nastąpi złożenie ciała Zmarłego na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.