IV Niedziela Adwentu, 19 grudnia 2021

Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Módlmy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

Dziś przypada 1 rocznica święceń biskupich ks. Bpa Jacka Grzybowskiego. Prośmy aby Duch Święty prowadził Go w dalszej posłudze dla naszej diecezji i Kościoła Powszechnego.

Jako przygotowanie do Bożego Narodzenia odprawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe odmawiamy na Mszach przed błogosławieństwem.

Dziś po Mszach św. harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju.

Zapraszamy serdecznie na Msze Święte roratne od poniedziałku do piątku o godz. 6.45.

We środę 22 grudnia od godz. 8.30, pragnę zanieść Komunię Św. chorym w naszych domach. Bardzo proszę o zgłaszanie tych osób.

Osoby pragnące przystąpić do sakramentu pokuty zapraszam w poniedziałek i wtorek od 17.30 do 19.00 a także we czwartek od 17.30 do 17.55 i od 19.30 do 21.00. W poniedziałek i wtorek w godz. 17.30 – 19.00 można przyjść do kościoła na indywidualną modlitwę w ciszy.

Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 17.00 – 17.30 lub w innej porze po uprzednim umówieniu się przez telefon.

Serdeczne Bóg zapłać za Wasze dary dla potrzebujących w naszej parafii. Panie z parafialnej Caritas zrobiły z nich paczki, którymi wczoraj obdarowaliśmy 10 rodzin.

Bóg zapłać Panom, Paniom, Ministrantkom i Ministrantom za wczorajsze dekorowanie kościoła.

Opłatki do domów w Helenowie i Czarnej, ul. Boryny, Pan Michał będzie roznosił dziś od godz. 15.00.

W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00. Ofiary składane na tacę w czasie Pasterki są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia Poczętego.

Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt, który w tym roku jest świętem Świętej Rodziny, będą według porządku niedzielnego.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.