IV Niedziela Adwentu 23 grudnia 2018

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

Bardzo dziękuję 20 mężczyznom, którzy wczoraj ustawili i ubrali choinki. Dziękuję tez ich żonom, które zgodziły się na ich pomoc w kościele w tak „gorącym czasie”.

Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.45 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź przedświąteczna jutro od godz. 6.15.

Serdeczne Bóg zapłać Paniom i Panom, którzy przygotowywali „śniadanie” po Roratach dla dzieci a także Panu Krzysztofowi Pożyczka, właścicielowi piekarni „Oleńka” w Zagościńcu za podarowanie słodkich bułek dla dzieci.

Dziś po Mszy św. harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze zapraszają nas także do kawiarenki na kiermasz rękodzieła związanego z Bożym Narodzeniem. Zebrane w ten sposób pieniądze są przeznaczone na realizację zadań harcerskich.

Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00. Ofiary składane na tacę w czasie Pasterki są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia Poczętego.

Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.

We czwartek po świętach rozpocznę odwiedziny duszpasterskie według porządku podanego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Związane z tym świętem błogosławieństwo małych dzieci w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00.

Dni oktawy Bożego Narodzenia przezywamy jako święto a nie uroczystość dlatego w piątek powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych.

W sobotę wypada 29 dzień grudnia. Po Mszy o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

Zapraszamy na Bezalkoholową Zabawę Sylwestrową z muzyką na żywo w kawiarence parafialnej. Koszt 70 zł od osoby. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się bawić , nie tylko pary. Zapisy i bliższe informacje u Pani Teresy Niewiarowskiej, telefon: 602 525 986.

Drogim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy i Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień, który jest szczególnym czasem świętowania Tajemnicy Wcielenia życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Faustyny