IV Niedziela Wielkanocna, 30/4/2023

W związek małżeński zamierzają wstąpić Paweł Tomasz Szczęsny i Weronika Górska, oboje z Nowego Jankowa – zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach między Narzeczonymi proszony jest o powiadomienie księdza.

1. Dziś 4 Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza.

2. Jutro rozpoczniemy miesiąc maj, a z nim nabożeństwa majowe.

W niedziele o godz. 17.15, w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo majowe w kościele. We wtorki i środy proszę o śpiewanie litanii loretańskiej i pieśni maryjnych pod kapliczkami i krzyżami na terenie parafii. We wtorki i środy nabożeństwa majowego w kościele nie będzie. Proszę o gromadzenie się przy kapliczkach i przy krzyżach i śpiewanie tam litanii loretańskiej.

3. W środę, 3go maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791r. Msze św. jak w niedziele. Nabożeństwo majowe o 17.15 w kościele.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy piątek odwiedzę Chorych w ich domach, od godz. 16.30 możliwość spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W pierwszą sobotę spotkanie z Zelatorkami Kółek Różańcowych o godz. 16.30, o godz. 17.15 różaniec wynagradzający Najświętszej Maryi Pannie.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Idziemy i Gość niedzielny są dostępne na stoliku na końcu ławek.

6. Dziękuję Gospodyniom i Gospodarzom z Czarnej za przygotowanie poczęstunku i obsługę w kawiarence w ubiegłą niedzielę.

Dzisiaj zapraszam po Mszy św. o 9.00 i 11.00 na ciasto, w imieniu Gospodyń z Helenowa. Również Bóg zapłać za to zaangażowanie.

W miesiącu maju, ze względu na wyjazdy i komunie zawieszamy działanie kawiarenki.

Flagi.