IV Niedziela Wielkanocy 12 maja 2019

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie Mszy Św., a które przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

W niedzielę 19 maja na Mszy o godz. 11.00, szesnaścioro dzieci przyjmie I Komunię Św. Módlmy za te dzieci i ich rodziny aby dar sakramentów Pojednania i Eucharystii umocnił ich wiarę. Próby dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00. Dzieci pierwszy raz przyjmą sakrament Pojednania w sobotę 18 maja o godz. 8.00. Rodziny dzieci komunijnych proszę o przystępowanie do sakramentu Pojednania w ciągu tygodnia.

Rocznica I Komunii Św. odbędzie się w niedzielę 26 maja na Mszy o godz. 11.00. Dzieci rocznicowe mają swoje spotkania w poniedziałek 20 maja i środę 22 maja o godz. 19.15 w kościele. Sakrament Pojednania dla tych dzieci w sobotę 25 maja o godz. 16.00.

I Komunia św. w 2020 roku odbędzie się w niedzielę 17 maja podczas Mszy o godz. 11.00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

W sobotę 1 czerwca o godz. 10.00 w katedrze warszawsko-praskiej nasz parafianin ks. Diakon Karol Wejda przyjmie święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu. Prosimy o modlitwę w jego intencji a także pozostałych ośmiu diakonów mających przyjąć święcenia kapłańskie. W zakrystii po Mszy św. Możemy zapisywać się na wyjazd autokarem na tą uroczystość.

W sobotę 18 maja, o godz. 12.00 w naszej katedrze św. Floriana w Warszawie odbędzie się uroczyste Warszawskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Miłośnicy jednośladów spotkają się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 10.30 i wspólnie pojada do katedry. Wszystkich zaprasza ks. Jarosław Mazurek z kapłańskiego klubu motocyklowego God’s Guards.

W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Wojtka Rakoczego, rapera z chrześcijańskim przesłaniem. Po koncercie Wojtek będzie rozdawał płyty ze swoją muzyką.

W niedzielę 26 maja o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Wiosenny w wykonaniu orkiestry i chóru Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. Program koncertu znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

W tym tygodniu patronują nam:

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza. Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.