IV Niedziela zwykła, 30 stycznia 2022

Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 18.00. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

Zapraszam Kwestarzy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 a po Mszy na spotkanie w sali za zakrystią. Listy na rok 2022 można odbierać w niedzielę 6 lutego po Mszach w zakrystii.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 8.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie takiej potrzeby. O godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu – możliwość spowiedzi i adoracji.

W sobotę o godz. 17.15 zapraszam na modlitwę różańcową a o godz. 18.00 na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Zapraszam na nabożeństwo dziękczynne za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.

W sobotę o godz. 9.00 chcemy rozebrać dekorację świąteczną w kościele dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w tych pracach i z góry dziękuję za Waszą życzliwość, i poświęcony czas.

Msza św. we wtorek, 1 lutego, będzie o godz. 18.00

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Od 7 do 12 lutego z powodów zdrowotnych będę wyłączony z pracy duszpasterskiej dlatego bardzo proszę o załatwianie spraw kancelaryjnych w tym tygodniu.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.