IV Niedziela zwykła, 31 stycznia 2021

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Módlmy się w intencji trędowatych, a także ich opiekunów. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec o godz. 18.00. Ofiary, które złożymy w tym dniu na tacę, przeznaczone są na zakony klauzurowe.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu o godz. 18.00. Po Mszy św. do godz. 21.00 będzie jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie także możliwość spowiedzi i przyjęcia Komunii św.

Serdecznie zapraszam na pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17.15 i Mszę o godz. 18.00.

W piątek 5 lutego od godz. 8.00, z zachowaniem zasad sanitarnych, chcę udać się z Komunią św. do chorych. Jeśli są osoby chore i starsze, które pragną przyjąć Pana Jezusa w domu, to proszę o zgłaszanie ich do czwartku włącznie.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszam na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

Zapraszam do udziału w nowennie do św. Józefa w poniedziałki o godz. 18.00. Na Mszy św., w czasie kazania poznajemy Jego Osobę i działanie w Kościele.

We czwartek zapraszam na spotkania z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie po Mszy do godz. 21.00. W tym czasie jest możliwość spowiedzi lub rozmowy.

Zapraszam przedstawicieli rodzin ze wskazanych części parafii do udziału we Mszy świętej „kolędowej” o godz. 17.00. Niech przedłużeniem tej Mszy św. będzie modlitwa całej rodziny  połączona z błogosławieństwem domu i poświęceniem go przez prowadzącego modlitwę. Porządek tych Mszy św. znajduje się na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej. Msza św. „kolędowa” w sobotę wyjątkowo o godz. 16.00.

W związku z Mszą kolędową bardzo proszę o telefoniczne umawianie się w sprawach kancelaryjnych.

W sobotę o godz. 8.00 chcemy rozebrać dekorację świąteczną w kościele dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w tych pracach i z góry dziękuję za Waszą życzliwość, i poświęcony czas.

W niedzielę, 14 lutego, wprowadzimy do naszej świątyni relikwie bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny często wspominanego przez Nią w Dzienniczku. Był On także wielkim głosicielem Miłosierdzia Bożego. W niedziele 7 i 14 lutego Siostry Jezusa Miłosiernego z Ostrówka przybliżą nam Jego osobę i duchowość.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.