Niedziela Najświętszej Trójcy, 4/6/2023.

1. Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy.

Przy wyjściu z kościoła można do puszki złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2 We wtorek i w środę gromadzimy się przy krzyżach i tam śpiewamy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 17.15.

Dziś wyjątkowo, ze względu na festyn, nabożeństwo po Mszy o 11.00.

3. W tym tygodniu Boże Ciało, Msze o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy o 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy tradycyjną drogą procesji. Tradycyjnie też proszę o zrobienie ołtarzy parafian: pierwszy ołtarz – Czarna, drugi – Helenów, trzeci – Rżyska i czwarty – Nowy Janków. Banery do poszczególnych ołtarzy można odbierać u Pana Michała.

Proszę o zaangażowanie się w procesję jak zawsze: sztandary…, feretrony…, Żywy Różaniec…, Dzieci komunijne i rocznicowe…, służba liturgiczna… – niech nasza procesja wygląda pięknie na chwałę Jezusa obecnego w Eucharystii.

W Boże Ciało nie ma Mszy o godz. 18.00.

W piątek po Bożym Ciele można spożywać pokarmy mięsne, Ks. Biskup Ordynariusz „udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 9 czerwca 2023 roku. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.”

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Idziemy i Gość niedzielny są dostępne na stoliku na końcu ławek.

5. Dziś festyn parafialny pod hasłem: Rodzina – tutaj wszystko się zaczyna.

Początek festynu po Mszy św. o 11.00 – koniec przed godz. 18.00.