Niedziela Palmowa, 10 kwietnia 2022

Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

Skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną możemy składać do pudełka znajdującego się przed ołtarzem.

Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.15.

Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy  w godz. 17.30 do 20.00 z przerwą na Mszę o godz. 18.00.

Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony          do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 24.00.

Bardzo proszę o zaangażowanie się w tą modlitwę w następującym porządku: po Mszy do godz. 20.00 – mieszkańcy Nowego Jankowa; 20.00 do 21.00 – mieszkańcy Rżysk;  21.00 do 22.00 – mieszkańcy Czarnej;  22.00 do 23.00 – mieszkańcy Helenowa. O 23.00 odprawimy Godzinę Świętą, na którą zapraszam wszystkich, którzy będą mogli przyjść.

W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski.

W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 21.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie

W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnotowo będziemy modlić się w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek o 17.45             a w pozostałe dni po Mszy św.

Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 8.00 do 12.00.

Zapraszam na adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 12.00 i od 15.00 do rozpoczęcia liturgii danego dnia. Bardzo proszę o wpisywanie się na listę, o której godzinie możemy być na adoracji aby Pan Jezus nie był opuszczony w tym czasie przez naszą parafialną wspólnotę.

Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 20.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6.00, 11.00 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

W sobotę, 15 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI.

Zapraszam do modlitwy różańcowej przed Najśw. Sakramentem o pokój dla świata w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.30. W sobotę o godz. 19.15.

Dziękuję harcerzom z 49 DH Delta Diraca za przygotowanie palm. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na działalność drużyny.

Zachęcam do nabywania świec wielkanocnych, które znajdują się w kościele na stoliku z gazetami.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i  GOŚĆ NIEDZIELNY

Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać do środy włącznie.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.