Niedziela Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 26 grudnia 2021

Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

We wtorek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Związane z tym świętem błogosławieństwo małych dzieci w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00.

Zapraszam scholę dziecięcą z rodzicami na spotkanie świąteczne we środę 29 grudnia o godz. 16.00 w kawiarence.

Zapraszam Kwestarzy i Koła Żywego Różańca na Mszę św. we środę o godz. 18.00 a po Mszy na spotkanie świąteczne w kawiarence.

We środę po Mszy św. pomodlimy się koronką uwielbienia Boga z Michałem Arch. i chórami Aniołów.

Zapraszam na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. a także na Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00.

W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Ks. Bp Romuald Kamiński udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia w piątek, 31 grudnia 2021 roku, wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Ks. Bp przypomina zarazem, że korzystając z dyspensy należy złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich.

W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 17.15.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszam na nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca. Po nabożeństwie do Mszy wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy.

Wiadomości o formie i terminie odwiedzin kolędowych podam w przyszłą niedzielę.

Serdeczne Bóg zapłać naszym Siostrom i Braciom, którzy przygotowali szopkę i dekorację świąteczną w kościele. Składam też podziękowanie naszym Szafarzom Eucharystii i całej Służbie Liturgicznej za przygotowanie i posługę przy Ołtarzu w dniach świątecznych. Serdeczne Bóg zapłać naszemu Organiście za oprawę muzyczną i czuwanie nad przebiegiem uroczystości.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 27 grudnia – Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

– wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.