Niedziela Świętej Rodziny, 27 grudnia 2020

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.

We wtorek, 29 grudnia, w czasie Mszy św. będziemy przyzywali szczególnego orędownictwa św. Michała Archanioła.

Zbliża się koniec roku. We czwartek, 31 grudnia, zapraszamy o godz.17.00 na Mszę św. z dziękczynnym nabożeństwem eucharystycznym, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

W najbliższym czasie nie będzie stałych odwiedzin u chorych.

2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.17.15 modlitwa różańcowa a o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W niedzielę 3 stycznia o godz. 17.00 zapraszam na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

W związku z tym, że w najbliższym czasie nie będzie odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie, Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o zwykłej porze czyli o godz. 18.00 tylko we wtorek o godz. 7.00.

Serdeczne Bóg zapłać naszym Siostrom i Braciom, którzy przygotowali szopkę i dekorację świąteczną w kościele. Dziękuję dzieciom z naszej szkoły za przygotowanie łańcucha na choinkę w kościele. Składam też podziękowanie naszym Szafarzom Eucharystii i całej Służbie Liturgicznej za przygotowanie i posługę przy Ołtarzu w dniach świątecznych. Serdeczne Bóg zapłać naszemu Organiście za oprawę muzyczną i czuwanie nad przebiegiem uroczystości.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób dlatego Msze św. są transmitowane na naszej stronie internetowej.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.