Niedziela Świętej Rodziny 30 grudnia 2018

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w niedziele. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.

Zapraszam wszystkich rodziców dzieci komunijnych na spotkanie we środę 2 stycznia o godz. 19.00 w kościele.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 8.00 pojadę do chorych; o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu – możliwość spowiedzi.

Róże Różańcowe zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 16.30 w kawiarence. O godz. 17.15 zapraszam na nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi i Mszę św. o godz. 18.00 z możliwością oddani czci relikwiom św. Faustyny.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła podczas wszystkich Mszy Świętych.

W niedzielę 6 stycznia o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca. To nabożeństwo jest znakiem radości z tego, że Jezus jest obecny w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele. Zapraszam całą asystę procesyjną do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.

Zapraszam Ministrantów, Scholę i Bielanki z rodzicami na spotkanie świąteczne w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 w kawiarence.

Kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 w kawiarence.

Zapraszam Radę Parafialną, Duszpasterską i Kwestarzy na spotkanie świąteczne we wtorek 8 stycznia o godz. 19.00 w kawiarence.

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Idziemy i Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Na nowy tydzień, w którym rozpoczynamy Rok Pański 2019, życzymy wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki św. Faustyny