Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 29 grudnia 2019

Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie.

We wtorek, 31 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 8.00 pojadę do chorych; o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu – możliwość spowiedzi i adoracji.

Zapraszam na nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 17.15 a po nim na Mszę o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszam na nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

Zapraszam Ministrantów i Scholę z rodzicami na spotkanie świąteczne w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 w kawiarence.

Zapraszam Radę Parafialną, Duszpasterską i Kwestarzy na spotkanie świąteczne w niedzielę 5 stycznia o godz. 19.00 w kawiarence.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia po Mszy o godz. 11.00 zapraszamy na koncert kolęd. Jeden wykonawca śpiewa jedną kolędę. Zgłoszenia chętnych w tym tygodniu do Pana Michała.

Odwiedziny duszpasterskie rozpoczną się od czwartku 2 stycznia od Parafian mieszkających w Nowinkach, ul. Wołomińska 251 do Witosa 113. Parafian mieszkających we Rżyskach cz. II, odwiedzę w piątek 24 stycznia.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

        Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.