Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 17 kwietnia 2022

Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii jest rozszerzona o oktawę. Ofiary składane na tacę w poniedziałek są przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przyszła niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. będziemy modlić się Koronką prosząc o miłosierdzie dla nas i świata całego. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone są na dzieła charytatywne CARITAS naszej diecezji.

Trwamy w nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Modlimy się w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek o 17.45 a w pozostałe dni po Mszy św.

Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

Parafialna schola dziecięca zaprasza w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 na koncert „Alleluja, Jezus Zmartwychwstał”.

Zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie we środę o 19.00 w kawiarence.

Zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie w niedzielę 24 kwietnia o godz. 19.00 w kawiarence.

We czwartek, 28 kwietnia, o godz. 18.30 w kinie Kultura w Wołominie odbędzie się specjalna projekcja filmu „Powołany”, połączona ze spotkanie z twórcami tego filmu. Bilety można rezerwować telefonicznie w kasach kina.

Od 25 do 30 kwietnia będę nieobecny w parafii. Msze św. w tym czasie będzie sprawował ks. Wojciech. Bardzo proszę o załatwianie planowanych spraw kancelaryjnych w tym tygodniu.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i  GOŚĆ NIEDZIELNY

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.