Ogłoszenia na 26 Niedzielę zwykłą, 26/9/2022

1. Dzisiaj zapraszam na Różaniec na godz. 17.15, po nim krótka adorację w ciszy do wieczornej Mszy św.

Spotkanie Rodziców Dzieci z klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii, dzisiaj, 25go września, po Mszy św. o godz. 18.00 w kawiarence.

2. Spotkanie z Jezusem Eucharystycznym we czwartek po Mszy św. do godz. 21.00.

3. Tacę na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku zbierzemy, zgodnie z kurialną dyspozycją, w przyszłą niedzielę na Mszach św.

4. W sobotę, 1 października, rozpoczynamy Nabożeństwa październikowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.15.

5. 27 września, we wtorek, o godz. 18.15 w kościele, św. Józefa Robotnika, rozpoczną się. Rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. – REO.

Tylko 9 wtorków, które pomogą Ci spotkać Boga w Twoim trudzie codziennych spraw!” – tym zdaniem organizatorzy zachęcają do udziału. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

6. Burmistrz Wołomina zaprasza na spotkanie z Eko-edukatorami. Tematem spotkań będą m. in.: przedstawienie aktualnych eko przepisów, zasady dofinansowania wymiany nieekologicznech źródeł energii, wpływ zanieczyszczenia środowiska na zdrowie człowieka i inne. Terminy spotkań to: Helenów – 3 i 4 października w godz. 16.00-18.00 w OSP Zagościniec; Czarna – 10 i 11 października w godz. 13.00-15.00 w SP w Czarnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Odpust patronki naszej parafii Św. Siostry Faustyny przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę, 2 października. Suma odpustowa z procesją rozpocznie się o godz. 11.00.

Po procesji zapraszam na posiłek, który przygotowują Parafianie. Przewidziane są zupy, grill, frytki… i oczywiście ciasto. Proszę nasze parafianki o upieczenie ciast. Przynosić je proszę w dniu odpustu od godz. 8.00. do kawiarenki.

Wśród atrakcji nie zabraknie części artystycznej i quizu wiedzy o naszej parafii w 25 rocznicę jej powstania.

8. W tygodniku „Idziemy” przeczytać można o niedawnej wizycie papieża Franciszka w Kazachstanie. Jest też „Gość niedzielny.”

8. Wszystkim, którzy wczoraj porządkowali teren wokół kościoła składam serdeczne podziękowanie. Pracy wokół i w samym kościele jest dużo. Będę je sukcesywnie planował i przy Waszej pomocy przeprowadzał. Za wczorajszy udział jeszcze raz Bóg zapłać.