Ogłoszenia na 31 Niedzielę zwykłą, 30/10/2022

1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 ‘Msza św. listopadowa’ za zmarłych. Procesję żałobną na cmentarzu, z modlitwą wypominkową, rozpoczniemy o godz. 12.30.

2. W środę Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Procesja żałobna, z modlitwą wypominkową za wszystkich wiernych zmarłych, po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele, zaś ‘Msza św. listopadowa’ o godz. 18.00.

3. Tzw. ‘Msze św. listopadowe’ sprawowane będą codziennie w listopadzie o godz. 18.00 (z wyjątkiem wtorków – godz. 7.00). Te Msze św. sprawowane są w intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

4. Adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w czwartek po Mszy św. do godz. 21.00. W tym czasie będzie możliwość Spowiedzi przed Pierwszym piątkiem.

5. Pierwszy piątek miesiąca. Można zgłaszać starszych i chorych parafian, którzy nie mogą dostać się do kościoła, a chcieliby przyjąć Sakramenty św. w swoich domach. Wieczorem w Pierwszy piątek Spowiedź św. od godz. 16.30.

6. W sobotę Pierwsza sobota miesiąca.

7. Państwowa Straż Pożarna ostrzega przed niebezpieczeństwem pożarów i zatrucia się czadem w ogrzewanych jesienią i zimą domach. Straż rekomenduje oczyszczenie kominów i wentylacji, zamontowanie czujek dymu i czadu. Szczegółowsze informacje na tablicy ogłoszeń.

8. Przewodniczący Rady Miejskiej w Wołominie informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego naszej gminiy, w tym m.in.: Helenowa. Dyskusja przewidziana jest na 3 listopada, godz. 17.00 w Urzędzie Miejskim w Wołominie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9. Prasa katolicka, w tym tygodnik Idziemy, znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. Zapraszamy na bal wszystkich Świętych. Dzieci przebierają się za swoich ulubionych świętych i przychodzą tak przebrane na Mszę św. za tydzień, 6 listopada, na godz. 11.00. Po Mszy św. spotykamy się w kawiarence na prezentacji świętych, zabawach i małym poczęstunku. Przewidziane są gofry, popcorn i nagrody za prezentacje ulubionych świętych przez dzieci. Zapraszamy.

O ciasta na niedzielę 6go listopada proszę Gospodynie z Jankowa. Na ciastko, kawę czy herbatę zapraszam po Mszy św. o godz. 9.00 zaś po 11.00 ciasta będą atrakcją balu wszystkich Świętych. Bóg zapłać za wszelkie dobro.