Ogłoszenia na 32 Niedzielę zwykłą, 6/11/2022

1. Dziś zapraszamy na bal wszystkich Świętych. Dzieci przebierają się za swoich ulubionych świętych i przychodzą tak przebrane na Mszę św. na godz. 11.00. Po Mszy św. przechodzimy do kawiarenki gdzie dzieci będą mogły opowiedzieć o Świętym, za którego się przebrały.

Przewidziane są zabawy dla dzieci, poczęstunek: gofry, popcorn… nagrody za prezentacje ulubionych świętych przez dzieci. Zaśpiewa nam parafialne schola. Zapraszamy.

Bóg zapłać Gospodyniom z Jankowa za dzisiejsze pyszne ciasta. Na ciastko, kawę czy herbatę zapraszam po Mszy św. o godz. 9.00 zaś po 11.00 ciasta będą atrakcją balu wszystkich Świętych.

2. Tzw. Wypominki listopadowe z Mszą św. za zmarłych odprawiane są codziennie w listopadzie o godz. 18.00.

3. Adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w czwartek po Mszy św. do godz. 21.00.

4. Z racji przypadającego w piątek, 11.11, Narodowego Święta Niepodległości, będzie Msza św. z modlitwami za Ojczyznę o godz. 9.00. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitewnym dziękczynieniu za Niepodległość Polski i do proszenia Boga w trudnych wyzwaniach, które stoją przed Polską i Polakami.

Z racji na Święto w piątek można skorzystać z dyspensy od pokarmów mięsnych. Należy wtedy odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

5. Wydział teologiczny UKSW prowadzi kursy przygotowujące do posługi katechisty w parafii. Przygotowanie jest dwustopniowe: obejmuje wiedzę biblijną i teologiczną oraz przygotowanie praktyczne. Katechiści mają być pomocą dla duszpasterzy w parafiach.

Osoby zainteresowane odsyłam po szczegółowe info do tablicy ogłoszeń.

7. Prasa katolicka, w tym tygodnik Idziemy, znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. W przyszłą niedzielę, z racji Święta Niepodległości, po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00, w kawiarence, zapraszamy do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni i piosenek przy ciastku i kawie lub herbacie.

O upieczenie ciast na to partiotyczne świętowanie proszę Gospodynie z Rżysk.