Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2020

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Naszą modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspieramy dziś osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

Dziś o godz. 17.00 zapraszam na nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

Zapraszam serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w dziś w kościele o godz. 19.00. Koncert przygotowała i poprowadzi Pani Paulina Marszał – Zych, nauczycielka muzyki w naszej szkole.

We środę 5 lutego w czasie Mszy św. będziemy szczególnie przyzywali orędownictwa św. Faustyny.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek  miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością spowiedzi w piątek od godz. 16.30. Od godz. 8.00 zaniosę Komunię Św. do chorych.

Przygotowując się do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia będziemy gościć w niedzielę 9 lutego Panią Annę Rastawicką, która w latach 1969 – 1981 pracowała w Sekretariacie Prymasa Polski Stefana kard. Wyszyńskiego i należała do osób z Jego najbliższego otoczenia.

W niedzielę 9 lutego Helenowskie Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza do Walentynkowej  Kawiarenki Parafialnej. W godzinach od 10.00 serwowane będą słodkości i pyszna kawa, a o godzinie 15.00 rozpocznie się Rodzinna Zabawa Karnawałowa, podczas której przy radosnej muzyce będą mogli bawić się zarówno Ci młodsi jak i starsi!

Prosimy o pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej w kościele. Szopkę i mniejsze choinki chcemy rozebrać w poniedziałek po Mszy o godz. 18.00 a duże choinki w sobotę o godz. 8.00.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w kawiarence przez pieczenie ciast lub w obsłudze proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami.

Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.