Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 22 listopada 2020

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W 29 listopada, rozpoczniemy Adwent, okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć pana Przemysława, który jako wolontariusz organizacji „Domy Serca” szykuje się do wyjazdu do Chile. Opowie nam o „Domach Serca” i poprosi o pomoc w sfinansowaniu jego wyjazdu.

Zapraszam wszystkich rodziców dzieci komunijnych na spotkanie we środę 25 listopada o godz. 19.00 w kościele.

W sobotę 28 listopada na Mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Michała Archanioła a po Mszy św. uwielbimy Boga ze św. Michałem i Chórami Aniołów.

Kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie w niedzielę 29 listopada po Mszy wieczornej w kościele.

W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.00 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy w kościele lub przez transmisję internetową wszystkich naszych parafian.

Przypominam, że w związku z epidemią Stolica Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza, z zachowaniem zwykłych warunków, na cały listopad według możliwości wiernych.

Pamiętajmy, że w kościele zakrywamy usta i nos, i zachowujemy między sobą odległość zgodną z zaleceniami sanitarnymi. W naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 45 osób dlatego Msze św. są transmitowane na naszej stronie internetowej.

Zachęcam do przyjmowania sakramentów pojednania i Komunii św. Jeśli  nie możemy tego uczynić w niedzielę lub w tygodniu pół godziny przed Mszą, to można umówić się indywidualnie dzwoniąc na numer telefonu 665 405 100.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.