Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 21 listopada 2021

Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej.

Dziś modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspieramy nasze Seminarium Duchowne.

W związku z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po wszystkich Mszach Świętych odbywa się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

Dziś, po mszy o godzinie 11.00, drużyna harcerska działająca przy parafii, serdecznie zaprasza wszystkich parafian, tych małych i jeszcze mniejszych na wspólne oglądanie bajki. Będzie się ono odbywało w harcówce, w starej plebanii, potrwa półtorej godziny. Spotkania będą odbywały się cyklicznie, co dwa tygodnie. Wstęp wolny.

Dziś o godz. 19.30 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży z parafii w Zagościńcu i zaprzyjaźnionych solistów także z naszej parafii.

Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence.

Spotkanie scholii dziecięcej w sobotę o 10.00 w kawiarence. Bardzo proszę aby na  początek próby przyszli także rodzice.

W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci komunijne z rodzicami na Mszę o godz. 11.00 a po niej na spotkanie w kościele.

Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie w niedzielę 28 listopada po Mszy wieczornej w kawiarence.

Listopadowa modlitwa za zmarłych będzie sprawowana na Mszach wieczornych do przyszłej niedzieli. Zapraszam wszystkich, którzy mogą do włączenia się do tej modlitwy, ofiarowania Komunii św. i odpustów za zmarłych.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.