Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2019

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odmawiając dziś wspólnie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Jezusa możemy uzyskać odpust zupełny.

Wszyscy kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie dziś po Mszy wieczornej w kawiarence.

Zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie we środę 27 listopada o godz. 19.00 w kawiarence.

Zapraszamy do Seminarium Duchownego na przedstawienie „Scrooge – opowieść wigilijna”, przygotowane przez kleryków III roku w sobotę 30 listopada o godz. 15.00. Wyjazd autokaru o godz. 13.45, powrót ok 17.00 – 17.30. Koszt wyjazdu 15 złotych. Chętnych proszę o zapisywanie się na listę w zakrystii.

W związku z wyjazdem na przedstawienie ostatnia zbiórka na kościół w Czarnej będzie w sobotę 7 grudnia.

Zapraszamy na zabawę andrzejkową w kawiarence w sobotę 30 listopada od godz. 19.00 do 23.00. Przynieśmy ze sobą ciasta, owoce lub drobne przekąski. Kawa, herbata i woda mineralna będą zapewnione. Nasza zabawa jest imprezą bezalkoholową.

W związku z funkcją opiekuna duchowego pielgrzymki na 50 – lecie ośrodka „Jeevodaja” nie będzie mnie w parafii od 5 do 15 grudnia. Jeśli przewidujemy jakieś sprawy kancelaryjne zapraszam w tym tygodniu. Można też dzwonić na parafialny numer telefonu: 665 405 100, żeby umówić się dogodnym czasie.

Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent a wraz z nim Msze św. Roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci biorących udział w Roratach. Osoby mogące pomóc proszę o kontakt w tym tygodniu.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszam na nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca. Jest ono wyrazem wdzięczności i uwielbienia za to, że Jezus jest obecny w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele.

Osoby chętne do pomocy w kawiarence proszę o wpisywanie się na listę na stoliku z gazetami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

        Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.