Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12 czerwca 2022

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewamy w czasie procesji. Proszę przedstawicieli Jankowa, Rżysk, Czarnej i Helenowa o odbieranie elementów do budowy ołtarzy od poniedziałku do środy po Mszy św.

We czwartek zapraszam na Godzinę Świętą o 23.00 w kościele.

Bardzo proszę o zbieranie płatków kwiatów do sypania przed Panem Jezusem w procesji. Zapraszam asystę procesyjną, służbę liturgiczną a także dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji Bożego Ciała w uroczystych strojach. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o godz. 19.00 przy kościele.

Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją Eucharystyczną.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w niedziele i święta o 17.30 a w dni powszednie po Mszy św.

Zapraszam do modlitwy różańcowej przed Najśw. Sakramentem o pokój dla świata w dni powszednie o godz. 17.30 w kościele.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY, GOŚĆ NIEDZIELNY i GOŚĆ EXTRA poświęcony tajemnicy Eucharystii.

Dziś na terenie placu T. Kościuszki w Radzyminie w godzinach 9.00-14.00 odbywa się akcja rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku. Rejestrować się mogą osoby w wieku od 18 do 55 roku życia.  Odbywa się też zbiórka krwi w godzinach 9.00-13.00.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.