Uroczystość Trójcy Świętej 16 czerwca 2019

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

Dziś ofiarami do puszek fundujemy stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

We środę kończy się rok szkolny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły i rodziców na Mszę dziękczynną we wtorek o godz. 8.00.

Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy wieczornej. Dziś wyjątkowo po Mszy o godz. 11.00

W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej po Mszy o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości, ministrantki i ministrantów, dzieci komunijne i rocznicowe oraz asystę procesyjną do udziału w procesji. Elementy do dekoracji ołtarzy możemy odbierać w tygodniu przed lub po Mszach wieczornych.

W Boże Ciało nie będzie Mszy św. wieczornej.

Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją Eucharystyczną.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Będziemy modlić się w ich intencji na każdej Mszy św. a do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

Przedszkole Zaczarowany Zamek organizuje półkolonie dla dzieci. Informacje możemy znaleźć na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Zapraszamy serdecznie na nasz tradycyjny Festyn Rodzinny, dziś od godz. 12.30 do 22.30. Współorganizatorem festynu jest Starosta Wołomiński. Patronat nad naszym festynem objęła Pani Burmistrz Wołomina.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,

21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.