V Niedziela Wielkanocna, 10 maja 2020

W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie we środę 13 maja o godz. 19.30 w kościele.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W maju Msze św. we wtorki są o godz. 18.00.

W poniedziałek odprawiamy Nowennę do św. Józefa a we środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań na te nowenny podobnie jak robimy to na Mszy zbiorowej we czwartek. Będzie to znak ufności i wdzięczności za opiekę i działanie w naszym życiu Matki Bożej i św. Józefa.

Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w kościele mogą przebywać jednocześnie 42 osoby dlatego kościół będzie dziś też otwarty na indywidualna modlitwę z możliwością spowiedzi i komunii św. od godz. 15.00 do 17.00. Codziennie można też uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej na naszej stronie internetowej.

Dziękuję za ofiary złożone na kościół w formie wpłat na konto parafialne lub osobiście. Do czasu zniesienia ograniczeń związanych z epidemią nie będzie zbiórek przeprowadzanych przez Kwestarzy.

Zapraszam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc  i łaskę nawrócenia.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY. Wszystkie egzemplarze tych czasopism znajdują się na stoliku za ławkami. Zaniechaliśmy ich rezerwowania gdyż i tak jest ich więcej niż obecne zapotrzebowanie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełni nasze serca pokojem, obdarzy obfitym błogosławieństwem i zdrowiem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.