V Niedziela Wielkanocna, 2 maja 2021

Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze św. według porządku niedzielnego.

W piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od godz. 16.30. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu o godz. 18.00. Komunię św. Do chorych zaniosę w piątek 14 maja od godz. 8.00. Proszę o zgłaszanie chorych po Mszy św. w zakrystii.

Od niedzieli 9 maja przez tydzień będziemy „gościć” relikwie bł. Carlo Acutisa a także przygotowaną przez Niego wystawę „Cuda Eucharystyczne”.

W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę wspieramy nasze Seminarium Duchowne.

Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej odprawiamy w niedziele i święta o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W maju Msze św. we wtorki są o godz. 18.00.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.              

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.