V Niedziela Wielkiego Postu, 17/3/2024

1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 18.00. W ten piątek wyjdziemy poza teren kościoła i przejdziemy rozważając stacje do Schroniska OO. Orionistów w Czarnej.

Gorzkie Żale w niedziele, o 17.15.

2. Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny we wtorek, 19 maca.

3. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania ze szkół średnich zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę na 10.00, zaś z klas 8 – na 12.30.

4. Za tydzień Niedziela palmowa. Procesja z palmami od figury Matki Bożej przy dawnej kaplicy. Gromadzimy się tam z palmami.

Nasze parafianki działające w stowarzyszeniu „Działamy razem” wykonają pewną ilość palemek, które będzie można nabyć przed Mszą o 9.00 i 11.00. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na ołtarz naszego kościoła.

Po Świętach rozpoczniemy prace budowlane związane z ołtarzem w prezbiterium naszej świątyni.

Dziękuję Kwestarzom, którzy kolejny już rok podjęli się niewdzięcznej pracy zbierania pieniędzy na dokończenie budowy naszej świątyni. Tym razem środki zasilą koszt wykonania ołtarza. Składam serdeczne podziękowanie Kwestarzom i wszystkim ofiarodawcom.

5. Dziękuję za wczorajszą pracę wokół kościoła osobom, które poświęciły swój czas i siły na Bożą chwałę.

Posadziliśmy 60 bratków przy figurze św. Faustyny i zgrabiliśmy liście. Tym samym jesteśmy przygotowani na nadejście wiosny.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki „Idziemy” i „Gość niedzielny” są dostępne na stoliku na końcu ławek.