V Niedziela Wielkiego Postu, 3 kwietnia 2022

Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

Zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie we środę o 19.00 w kawiarence a w przyszłą niedzielę z dziećmi na Mszę o godz. 11.00.

Zapraszam do modlitwy różańcowej przed Najśw. Sakramentem o pokój dla świata w dni powszednie poza wtorkiem o godz. 17.30 w kościele.

Zapraszam na ostatnią w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową, którą odprawimy w piątek o godz. 18.45 idąc za Krzyżem z kościoła do Schroniska dla Bezdomnych w Czarnej.

Zapraszam na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

W Niedzielę Palmową harcerze będą sprzedawali palmy wykonane własnoręcznie. Dochód z tej sprzedaży jest przeznaczony na działalność 49 DH Delta Diraca.

Jeśli możemy przyjść z pomocą naszym parafianom będącym w trudniejszej sytuacji materialnej, to do niedzieli 10 kwietnia proszę przynosić do kościoła artykuły żywnościowe oraz środki czystości i higieny.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i  GOŚĆ NIEDZIELNY

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.