V Niedziela zwykła, 6 lutego 2022

Serdeczne Bóg zapłać naszym Siostrom i Braciom, którzy wczoraj rozebrali dekorację świąteczną i posprzątali kościół.

Zapraszam na nabożeństwo dziękczynne za obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii w naszym kościele dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie będzie możliwość modlitwy w ciszy przed Najśw. Sakramentem do Mszy wieczornej.

Zapraszam Kwestarzy na Mszę św. dziś o godz. 18.00 a po Mszy na spotkanie w sali za zakrystią. Listy na rok 2022 można odbierać po Mszach w zakrystii.

Jutro imieniny obchodzi Pasterz naszej Diecezji Bp Romuald Kamiński. Otoczmy Go modlitwą i życzliwa pamięcią wspominając Jego niedawną wizytę w naszej Parafii.

We czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. będzie trwała do godz. 20.00. Nie będzie we czwartek Godziny Świętej w kościele.

W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Ten dzień jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na chorych objętych opieką „Caritas” naszej diecezji.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Od 7 do 12 lutego z powodów zdrowotnych będę wyłączony z pracy duszpasterskiej. Msze św. będzie odprawiał ks. Wojciech. W pilnych sprawach można dzwonić na telefon parafialny.

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.