V Niedziela zwykła, 7 lutego 2021

Dziś i 14 lutego Siostry Jezusa Miłosiernego z Ostrówka przybliżają nam osobę i duchowość bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny i wielkiego głosiciela Miłosierdzia Bożego. Jego relikwie wprowadzimy w przyszłą niedzielę do naszej świątyni.

Dziś przypadają imieniny Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Prośmy o błog. Boże, Światło Ducha Św., opiekę Matki Bożej i Jego św. Patrona a także o zdrowie i siły

Dziś o godz. 17.00 zapraszam na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

Serdeczne Bóg zapłać za wczorajszą pomoc przy rozbieraniu choinek i sprzątaniu kościoła.

Zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie we środę o godz. 19.00 w kościele.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy o godz. 18.00, w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii.

Komunię św. do chorych zaniosę w piątek 12 lutego. Jeśli są osoby chore i starsze, które pragną przyjąć Pana Jezusa w domu, to proszę o zgłaszanie ich do czwartku włącznie.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.

Zapraszam do udziału w nowennie do św. Józefa w poniedziałki o godz. 18.00.

We czwartek zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu po Mszy do godz. 21.00. W tym czasie jest możliwość spowiedzi lub rozmowy.

W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszam do udziału we Mszy świętej „kolędowej” przedstawicieli rodzin z ul. Witosa (od 69 do 109). Będzie to ostatnia taka Msza. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszach „kolędowych” i przekazali domownikom przyjęte Błogosławieństwo. Serdeczne Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary na rzecz Parafii.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

Niech Dobry Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i pokojem serc, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.