VIII Niedziela zwykła, 27 lutego 2022

W związku z apelem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w kościołach w Polsce dziś i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej odbędą się zbiórki do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Bardzo Was proszę o codzienną modlitwę o pokój dla świata a szczególnie dla Ukrainy. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele od dziś codziennie poza wtorkiem o godz. 17.30 a także do udziału we Mszy św. i ofiarowania Komunii św. w tych intencjach.

Rozpoczynamy dziś 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

Zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania na spotkanie w dziś po Mszy wieczornej w kawiarence.

W poniedziałek po Mszy św. pomodlimy się koronką uwielbienia Boga z Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów.

We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego.

W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 900, 1800 i 1930. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki ok. godz. 1830 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzamy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem. W tej intencji odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 8.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie takiej potrzeby. O godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu – możliwość spowiedzi i adoracji.

W sobotę o godz. 17.15 zapraszam na modlitwę różańcową a o godz. 18.00 na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Ziarna dla dzieci z Ewangelią i zadaniem do wykonania znajdują się na organach.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, duchowe i materialne, jakie składacie na potrzeby Parafii.

Niech Bóg obdarzy nas błogosławieństwem i prawdziwym pokojem, a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.