Wniebowstąpienie Pańskie 2 czerwca 2019

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Przeżywamy dziś XII Święto Dziękczynienia. Wspieramy także budowę Świątyni Opatrzności Bożej składając dobrowolne ofiary do puszek po Mszy św.

Dziś na Mszy o godz. 11.00 przeżywamy Prymicję naszego Parafianina, ks. Karola Wejda, który wczoraj przyjął święcenia Kapłańskie. Po Mszy zapraszamy na spotkanie z Księdzem Neoprezbiterem w kawiarence. Otoczmy naszą modlitwą ks. Karola i wszystkich nowych kapłanów naszej diecezji.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy wieczornej oraz w niedziele o godz. 17.30.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę o godz. 18.00.

W poniedziałek 3 czerwca na Mszy o godz. 18.00 ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z klasy III gimnazjum. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do Bierzmowania i ich rodzin.

We środę w czasie Mszy św. będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Faustyny.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00. W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych z Komunią św., o godz. 16.30 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. O godz. 18.00 Msza wynagradzająca Bożemu Sercu.

Zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św., na spotkanie we środę o 19.00 w kawiarence.

Wszyscy ministranci, ministrantki i kandydaci mają spotkanie w sobotę o godz. 9.00.

Kandydatów do Bierzmowania z klasy 8 zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:  Idziemy  i  Gość Niedzielny.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

         Niech Dobry Bóg obdarzy nas pokojem i obfitym błogosławieństwem  a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.