X Niedziela zwykła, 6 czerwca 2021

Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżycia procesji w Uroczystość Bożego Ciała.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św.

W oktawie uroczystości Bożego Ciała Nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją Eucharystyczną.

W piątek przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich księży polecamy modlitwom parafian. Tego dnia z racji uroczystości nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 12 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania na spotkanie w niedzielę 13 czerwca po Mszy wieczornej w „kawiarence”.

Osoby modlące się w Różańcu Rodzinnym mogą odbierać w zakrystii aktualny rozkład tajemnic różańcowych. Jednocześnie zapraszam uczestników tej modlitwy i wszystkich, którzy chcą się do niej włączyć na spotkanie w niedzielę 13 czerwca po Mszy o godz. 11.00 w kościele.

Zachęcam do lektury tygodników IDZIEMY i GOŚĆ NIEDZIELNY.

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

Dziękuję za wszystkie ofiary, jakie składacie na potrzeby Parafii.

 Niech Bóg, który jest Miłością, obdarzy nas błogosławieństwem a św. Faustyna wyprasza Miłosierdzie dla nas i świata całego.